تعهد درک شده کارکنان و عوامل موثر بر تعهد سازمانی

مطالب دیگر:
🔍بررسی موانع اجتماعی و فرهنگی اشتغال زنان ایران در دهه های اخیر🔍بررسی فتوسنتز و روشهای بهبود ظرفیت و مقاومت به استرس فتوسنتزی و بررسی متابولیسمهای فتوسنتزی🔍بررسی چارت سازمانی و مدیریت و ترسیم آن🔍مروری بر تحولات سیاسی و اجتماعی ایران در دوران معاصر و بررسی روابط با کشورهای دیگر و گسترش آنه🔍بررسی تفسیر برخی آیات پیرامون نتایج اعمال انسان🔍بررسی تفسیر آیاتی پیرامون دوری از فساد و نفاق و کفر🔍بررسی کنترل کیفیت آماری و مراحل آن🔍بررسی ملي شدن صنعت نفت ايران و وقایع و تصویب آن و مروری بر مصدق و زندگی و فعالیتهای او🔍بررسي علل افزايش جمعيت و مهاجرت و کنترل و پیشگیری از بیماریها🔍بررسی احکام و قوانین پیرامون اجازه ولي در عقد نكاح و مروری بر طلاق و قوانین آن🔍بررسی استان قزوین و مطالعات طبیعی و فرهنگی و سیاسی آن🔍بررسی نیازها و بلوغ رفتاری و خصوصیات نوجوانی و اثرات آن🔍بررسی حسادت ازدیدگاه اسلام و آثار و درمان آن🔍بررسی فوروم اجتماعی جهانی و اهداف و تشکیلات و اجلاس آن🔍بررسی زندگی کوروش کبیر و دوران حکومت و آرامگاه او در پاسارگاد🔍بررسی سیستم هيدروليك و پنوماتيك و قوانین پایه و اجزای آنها🔍دستورالعمل هاي كلي سياست فرهنگي در صنايع فرهنگي امریکا🔍بررسی جریان مستقیم و مولدها و ماشینهای الکتریکی آن🔍شناخت ويافتن راهكارهاي مناسب‎براي كاهش‎جمعيت كيفري زندان‌ها🔍بررسی انواع موتور الکتریکی و ژنراتورها
در این پست قصد معرفی فایل تعهد درک شده کارکنان و عوامل موثر بر تعهد سازمانی را داریم با ما همراه باشید.
تعهد سازمانی,ابعاد تعهد سازمانی,تعهد درک شده کارکنان,عوامل مؤثر بر تعهد سازمانی,دانلود مقاله تعهد درک شده کارکنان,دانلود مقاله تعهد سازمانی,دانلود مقاله رشته مدیریت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

,دانلود مقاله رشته مدیریت

,

,مقدمه
,تعهد درک شده کارکنان  به خوبی شناخته شده است که موفقیتهای تجاری نیازمند چیزی بیشتر از فقط رضایت و وفاداری کارکنان است . درعوض، آن نیازمند آن نوع از کارکنان است که به عنوان حامی سازمان تمایل به خدمت دارند، یعنی کارکنان متعهد . بنابراین تعهد کارکنان نشان دهنده تخصیص کارکنان برای کمک به شرکت برای رسیدن به اهدافش است. این شامل انجام کار با کیفیت بالا، تعهد به حل مشکلات مشتری، سرمایه گذاری در زمان و تلاش مناسب در کار و تمایل به توصیه محصولات و خدمات شرکت است(ویلارس و کولهو،2001،ص1704).اگرچه تعهد و وفاداری کارکنان متفاوت هستند و اجزا و سازه های مجزایی با مفاهیم مختلف دارند اما به هم مرتبطند و به دنبال تغییر در تمرکز شرکت هستند(کراسبی و همکاران ،1994،ص21). 
,امروزه تنها سازمان هایی در عرصه ی رقابت از موقعیت مناسب برخوردارند که محور اصلی فعالیت خودشان را تأمین خواسته مشتریان و ارضای نیازهای آنان با حداقل هزینه و حداکثر کیفیت قراردادند بالا بودن کیفیت محصولات و خدمات یک سازمان از بدیهیات و خصوصیات بسیار مهم آن سازمان محسوب می شود. سازگاری نهادی کیفیت میزان نهادینه سازی فرایندها و شاخص های کیفیت در درون ساختارهای نهادی می باشد. شناسایی و پرداختن به عواملی مانند تعهد و وجدان شغلی که زمینه ارتقاء و پیشرفت سازمان ها را فراهم می کند از اهمیت مضاعفی برخوردار است. توجه به تعهد شغلی یکی از عوامل توسعه سازمانی است و موجب بهینه شدن ساختار های اداری، کاهش اتلاف انرژی و زمان، برداشت صحیح از موقعیت، بهینه شدن جریان اطلاعات و ارتباطات می باشد. در صورت افزایش تعهد شغلی، تعاملات میان اجزاء سازمان و ساختارهای متعدد آن کیفیت بهتری می یابد و انجام دگرگونی های اقتصادی، سیاسی، تشخیص شاخص های کیفیت استفاده از رویکرد سیستمی و تشخیص مؤلفه های آن (ورودی ، فرآیند ، خروجی) ضرورت دارد (عسگری و علیپور، 1391،ص34).
,مدیران امروز می توانند ابزارهای انگیزشی بی شماری شامل طیفی از مشوق های غنی سازی شغلی تا مدیریت مشارکتی را به کارگیرند. اما مدیران در کسب تعهد کارکنانشان با دردسر موجه می شوند. آنها به دلایل زیر دچار این مشکل می شوند:
,اول، امروز تمرکز بر کارگروهی، توانمندسازی و سازمانهای مسطح، رفتار خودکنترلی یا تابعیت سازمانی راتشویق می کند. مطالعات نشان می دهد که فقط تعهد می تواند چنین رفتاری را تشویق کند. برای مثال، نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که سهیم بودن کارکنان در تعیین اهداف و ارزش های سازمان، تضمین کننده اعمال کارکنان در جهت منافع سازمان است. نتایج مشابه دیگری حاکی از آن است که تعهد سازمانی با توانایی سازمانها و کارکنان در انطباق با وقایع غیرقابل پیش بینی همبستگی نزدیکی دارد. تعهد، آثار مطلوب دیگری را نیز به دنبال دارد. کارکنان متعهد مایل به داشتن رکوردهای قابل توجه و حفظ شغل به مدت طولانی تری نسبت به کم تعهدها هستند و تعجبی ندارد که آنها مایل به تلاش بیشتر درکارها و عملکرد بهتری نسبت به کم تعهدها می باشند.
, به طور خلاصه ، شواهد قابل ملاحظه ای وجود داردکه کارکنان متعهد ، کارکنان ارزشمندتری نسبت به سایر کارکنان هستند. بنابراین  سوال اینجاست که چگونه یک مدیر می تواند تعهد کارکنان خود راتقویت کند؟ در یافتن پاسخ این سوال که چگونه شرکتها در بالابردن تعهد کارکنانشان موفق شوند. محققان مطالعات زیادی را در طیفی از اجتماعات  سازمان های تجاری و اتحادیه های کارگری در آمریکا، اروپا و ژاپن داشته اند( دسلر، 1999). 
,تعهد قدرتی است که باعث می شود، فرد رفتاری سازگار و مرتبط با یک یا چند هدف از خود نشان دهد. تعهد کارکنان تمایل دارد تا کارکنان را در رفتارهای ایده آلی مانند عملکرد عالی، انگیزه بالا و ارزش قائل شدن برای سازمانشان درگیر کند(اچمد و ویوین ،2012،ص103).
,کلمات کلیدی:

,تعهد سازمانی

,ابعاد تعهد سازمانی

,تعهد درک شده کارکنان

,عوامل مؤثر بر تعهد سازمانی

,فهرست مطالب
,تعهد درک شده کارکنان 1
,2-2-1) تعاریف تعهد 6
,2-2-2) ابعاد تعهد سازمانی 7

,تعهد عاطفی 7

,تعهد مستمر 8

,تعهد هنجاری 8

,2-2-3) عوامل مؤثر بر تعهد سازمانی 9

,نمودار 1 عوامل مؤثر بر تعهد 11

,فهرست منابع 11
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود