پنیر پروبیوتیک

مطالب دیگر:
📌تحقیق سرمايه فكري و توسعه شايسته سالاري در سازمانها📌تحقیق رویکرد سازمانهای کامیاب امروز📌تحقیق سازمان‌هاي يادگيرنده📌تحقیق شناسایی و تحقیق در مورد چرخه انبار و ورود و خروج کالا در شرکت📌پاورپوینت نقش ورزش، فعاليت بدني و فیزیوتراپی در بيماري‌هاي روماتيسمي📌پاورپوینت منابـع آلودگي مواد غذايي و بررسي نتايج آزمايشات و معاينات📌تحقیق توسعة سيبرنتيك دست مصنوعي📌جزوه آموزش قوانين و مقررات بازي تنيس📌تحقیق نظريه هاي انگيزش در مورد آموزش و پرورش📌تحقیق گلوتاتيون، كاتالاز و مالون دي آلدهيد در بيماران- تالاسمي ماژور📌تحقیق بررسی کاربری اراضی شهری- روستایی با استفاده از تکنوژی های RS و GLS📌تحقیق پرورش شتر مرغ اهلی📌تحقیق انگليسي محاوره اي: يك نگرش تعاملي، جمعي، و فكورانه📌تحقیق اكولايزر صوتي📌تحقیق ماهيت حقوقي شرط ضمن عقد📌تحقیق شبكه ها و تطابق در گراف📌تحقیق ايمني خطوط گاز تهران📌تحقیق بررسي فراواني افسردگي در بيماران مبتلا به ديس پپسي📌پاورپوینت توليد ناب📌پاورپوینت کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش تالیف دکتر علی علاقه بند
در این پست قصد معرفی فایل پنیر پروبیوتیک را داریم با ما همراه باشید.
پنیر پروبیوتیک
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
نمونه ترجمه
چکیده

اهمیت محصولات حاوی مواد پروبیوتیک برای حفظ سلامت و رفاه، در حال تبدیل شدن به انتخاب کلیدی برای مصرف کننده، با توجه به رشد سریع و گسترش بازار برای چنین محصولاتی و علاوه بر افزایش منافع تجاری در بهره برداری از ویژگی های پیشنهادی برای سلامت می باشد. اکثر غذاهای پروبیوتیک که در حال حاضر در بازار وجود دارد، مانند شیر و ماست محصولات تازه هستند و به طور کلی در طی یک روز یا چند هفته بعد از تولید مصرف میشود. در مقابل، پنیر سخت، مانند پنیر چدار تا دوسال میتواند نگهداری شود. پنیر چدار ممکن است مزایای خاصی نسبت به محصولات نوع ماست در شرایط تحویل پروبیوتیک زنده، مانند کاهش اسیدیته پنیر در مقایسه با محیط های ماست و محتوای چربی بالا داشته باشد ...................... .
مطالعات ما تعدادی از سویه های پروبیوتیک لاکتوباسیلوس  را درون پنیر چدار ترکیب و یک ارزیابی عملکرد در طول عمل آمدن  را بررسی میکند (گاردینر و همکاران، 1998).

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود